İnternetten Para Kazanma 1

İnternetten para kazanma, bu yolu hiç denememiş olanlar için sihirli bir kutudur. Çevremizde ve medyada bu işten para kazananları duydukça sihrin ve heyecanın gücü arttıkça artar.

Gold_Man_14

İnternetten Para Kazanma – Sihirli Kutu!

Bizde bu kutuyu açmalı ve bu yeni yoldan mutlu olacağımız ve hayallerimize götürecek paralar kazanmalıyız diye düşünürüz. En azından bunun, yeni bir ek gelir kaynağı olabileceği düşüncesi bile bizi heyecanlandırır.

İnternetten para kazanma isteğindeki itici sebeplerden biriside, nihayet evden para kazanmayı hayata geçirebileceğimiz düşüncesi ve bunun kolay olabileceği fikridir.

Evet! Doğru yaklaşabilirsek bu heyecanlar karşılığını bulabilir.

İnternetten para kazanma düşüncesi, herkese içinde bulunduğu duruma göre değişik seçenekler sunar.

Yaş, maddi durum, eğitim, ihtiyaçların farklılığı, bilgi ve benzeri özellikler,  herhangi bir internetten para kazanma biçimini seçmenizi belirler.

Burada farklı gruplara hitap edebilecek birkaç internetten para kazanma biçiminden ve özelliklerinden bahsedeceğiz. Bu seçenekler ayrıca son günlerin en popüler seçenekleri.

Sizde, bu para kazanma yolarından kendinize uygun olan birini seçip bu işe başlayabilirsiniz.

Blog Yazarak Para Kazanma

Keyifli, güncel ve popüler bir uğraş. Yazı yazmayı ve paylaşmayı seviyorsanız internette Google Blogger’ dan ( ücretsiz ) veya WordPress.com’ dan blogunuzu kurabilirsiniz. WordPress ücretli ve ücretsiz seçenekler sunuyor.

Blog yazarak internetten para kazanma işini ev hanımları, öğrenciler, emekliler, ek iş isteyenler günde 1-2 saat çalışarak yapabilirler. Tabi ki tam zamanlı da yapılabilir.

Yazılarımız güncel, dikkat çekici ve popüler olmalıdır. Yemek tarifleri, gezi, seyahat, bebek, moda, ev dekorasyonu, eğitim, teknoloji, sağlık, güzellik ve bakım gibi konular popülerdir.

Bu şekilde internetten para kazanma metodunda önemli bir noktada yazılarımızın özgün olmasıdır. Kopya içerik kullanılmamalıdır.

Ziyaretçi sayımızla beraber trafik sayımız da arttıkça, blogumuzda konumuza uygun bir şekilde  ‘Satış Ortaklığı’ yaparak komisyon kazanabiliriz. Veya blogumuza alacağımız uygun reklamlara ziyaretçiler tıkladıkça para kazanabiliriz.

İnternetten veya çevremizden şöyle bir araştırdığımızda bu işten ciddi paralar kazanılabildiğini görebiliriz.

İnternetten para kazanma için ideal bir iştir. Başarıldığında tatmin edici kazançlar sunar.

Satış Ortaklığı ile internetten para kazanmak için buraya tıklayın>>>>

Anket Doldurarak Para Kazanma

Son günlerde çok gündemde olan bir para kazanma yöntemi.

Bu internetten para kazanma şeklinde, pazar araştırma şirketleri, üreticiler için, tüketicilerin istek ve ihtiyaçları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek adına anketler hazırlarlar. Bu anketleri internet üzerinden doldurup,  fikir ve düşüncelerinizi onlarla paylaşmanız halinde de sizleri, hediye çekleri, ödüllü çekilişlere katılım şansı ve nakit para ile ödüllendirirler.

Ücretsiz bir şekilde anket firmaları ile irtibata geçebilmek için, arama motorlarından konu ile ilgili arama yapmanız yeterli olacaktır.

Anket firmaları anketin konusu ile ilgili müşteri seçerler. Her anketi tamamlayamazsınız. Yüksek paralar beklemeyin. 200-300 anket firmasına ulaşsanız da 60-70 tanesi verimli olacaktır.

Anket başına 1-10 lira ücret kazanırsınız. Gayretli bir çalışma ile ayda 200-300 lira kazanma şansınız olabilir.

İyi bir gelir değil, ancak harçlık kazandırabilecek bir internetten para kazanma yoludur.

YouTube İle Para Kazanma

Başarılırsa ciddi para kazandırabilecek bir internetten para kazanma yöntemidir. Güncelliği ve popülerliği çok yüksektir ve sürekli yükselmektedir. YouTube Türkiye’ dede Mayıs 2013 itibarı ile iş ortaklığı sistemini devreye sokacağını açıklamıştır.

YouTube üzerinden kendinize ait bir kanal oluşturarak işe başlayabilirsiniz. Kanalın bir konusu olmalıdır.

Dikkat edeceğiniz nokta telif hakkı olan videoları yüklememektir. Kanalınızın konusuna uygun videoları ( örneğin konu araba kazaları olsun ) kanalınıza yüklüyorsunuz. Kanalınızı Google AdSense ile ilişkilendiriyorsunuz. Google videonuza ve videonuzun yan üst kısmına reklamlar koyuyor. Videonuz izlenirken buralara tıklandığında para kazanıyorsunuz. Paralar AdSense vasıtası ile hesabınıza yatıyor.

1.000.000 kere seyredilebilen videolar için birkaç bin Euro kazanma imkanının olduğu söyleniyor.

YouTube ile internetten para kazanma yönteminde kendi özgün videolarınızı oluşturabilmeniz en sağlıklı yoldur.

Metacafe, İzlesene, Siz.net. gibi sitelerden de video bulabilirsiniz.  Henüz telif hakkı oluşmamış videoları bulup yüklemelisiniz.

Videolar için ilginç başlık ve ilgili etiketleri bulmak çok önemli. Bunlar çok izlenmenize katkıda bulunuyorlar.

Satış Ortaklığı İle Para Kazanma ( Affiliate Marketing )

Dünyada uygulaması çok yaygın olan ve çok kazandıran bir internetten para kazanma yoludur. Bugünün ve yarının internet mesleği olarak kabul edilmektedir.

Metot bir blog veya web siteniz olmasını gerektirmektedir. Web sitesi bu sistemde daha güçlü sonuçlar vermektedir.

Sistem bu internetten para kazanma yolunda şöyle işler;

Ürün sahipleri ürünlerini, aracı şirket vasıtasıyla satıcılara sunar. Satıcılar, aracı şirketlere üye olarak, aracı şirket ürün havuzundan, ( market, pazar yeri gibi de isimlendirilir) konularına göre dijital veya fiziki ürün veya ürünleri seçerler. Ve her ürün için bir satış linki alırlar. Web sitesi veya bloglarında ürünün konusu ile ilgili makaleler yazarak müşterilerine ulaşırlar. İlgilenen müşteri makaledeki satış linkini tıklayarak ürün sayfasına ulaşır ve ürünü alır. Satış gerçekleştikten sonra komisyon satıcının hesabına geçer.

Satış Ortaklığı ile internetten para kazanmak için buraya tıklayın>>>>

Komisyon oranları dijital ürünlerde %70’lere varmaktadır. İnternetten para kazanma yollarının modern komisyonculuğu diyebiliriz.

Ücretsiz blog oluşturabilirsiniz. Web sitesi için domain ve hosting ücretleri ödersiniz. Bu ücretler yıllık 150-200 lira arasındadır.

Ayrıca sitenize hem firma reklamı ( CPA ), hem de Google AdSense reklamlarından alarak, bu reklamlara tıklandıkça para kazanırsınız.

Özgün ve SEO ( arama motoru optimizasyonu ) kurallarına uygun makaleler yazarak müşteri trafiğinizi artırıp Google’ da üst sıralara çıkabilmek kazancınızı artıracaktır.

İnternetten para kazanma deneyiminizde başarılar diliyoruz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir