İnternetten Para Kazanma

İnternetten para kazanma için birçok yol vardır. Hepimizin kafası karıştıran soru hangi yolla ve nasıl para kazanacağımızdır. Bunu bulmak için araştırır, deneme – yanılmayla, çokça zaman ve para kaybederiz.

para kazanmada yol seçimi

İnternetten Para Kazanmada Yol Seçimi

Bugünün internet ortamında, herhangi bir arama motorundan, internetten para kazanma ile ilgili bir arama yapsanız bir sürü ilgili sayfa bulursunuz. Sözde kolay para kazanmayı ve de hemen kazanmayı vadeden yazıları da görürsünüz.

Problem, zamanınızı kaybettirecek ve sizleri sonunda hayal kırıklığına uğratarak, para kaybına neden olacak önerilerden kendinizi korumanızdır. Evet!  İnternetten para kazanma dikkat ister.

Hangi yolla ve nasıl para kazanacağımıza karar verirken, seçtiğimiz yolun severek yapabileceğimiz veya kendimizi geliştirebileceğimiz bir yol olması önemlidir. İnternetten para kazanma için bir diğer önemli nokta ise seçtiğimiz yolun sürekliliği ve kazanç garanti etmesidir. Ayağının yere basmasıdır.

Bulmamız gereken diğer önemli şey de, bize bu işi gerçekten öğretecek bir ‘Usta’ ve onun gerçekten para kazandıracak ‘Metodu’ dur. Yol göstermek bu işte çok önemlidir.

Böyle bir eğitim setini görmek için buraya tıklayın>>>>

Yukarıdaki önerilerden hareketle internetten para kazanma işi için size aşağıda birbirine bağımlı iki yol öneriyoruz.

Yazarak Para Kazanmak

yazarak para kazanmak

En önemli nokta yazı yazmayı sevmeniz ve bu konuda kendinizi geliştirmeye açık olmanızdır. Yazılarınızı blog veya site sahiplerine satabileceğiniz gibi kendi blogunuzu veya sitenizi oluşturup orada da makaleler yazarak gelen ziyaretçiler vasıtasıyla para kazanabilirsiniz. Böylece sevdiğiniz bir işi yaparak para kazanmış olursunuz.

İnternetten para kazanma yollarından biri olan yazı yazma, günümüz ortamında en büyük arama motoru olan Google ‘un özgün içeriklere verdiği değeri artırması ile iyice önem kazanmıştır.

Makale kalitesi ile site değerlerini yükseltmeye çalışan site sahipleri, ayrıca arama motorları sıralamasında da yükselip, yüksek trafik çekmek için ciddi talep oluşturmaktadırlar. İnternetteki yüksek rekabet, konu çeşitliliği ve bunun getirdiği arz-talep dengesi, yazı yazacak kişi ihtiyacını artırmıştır.

Öğrenciler, emekliler, ev hanımları, boş vakti olanlar ve ek işe ihtiyacı olanlar, günde 1-2 saatlerini ayırarak sevdikleri bu işi yapabilirler.

İnternetten yazarak para kazanmak için iki seçeneğimiz vardır;

1) Eğer acil para kazanmaya ihtiyacınız varsa ve web sitesi ve de blog işleri ile uğraşmak sizlere zor geliyor ise makale yazıp satabilirsiniz.

Makale yazarak internetten para kazanma için arama motorlarından ‘’makale alış-satış’’ biçiminde veya benzer kelimelerle arama yaparsanız birçok sayfa ile karşılaşırsınız. Direkt site sahiplerine satış yapmanız daha karlı olacaktır. Aracı makale marketlerinde kar oranınız düşer. Ortalama 400-500 kelimelik bir makaleyi 8-10 lira civarında satabilirsiniz. Kaliteli makale ve talebin yoğun olduğu alanlarda ücret artacaktır.

Yazdıkça kazanırsınız. Bıraktığınızda kazancınızda biter.

2) Eğer acil paraya ihtiyacınız yok ve daha uzun vadeli ve de kalıcı olarak makale ile internetten para kazanma seçeneğini tercih etmek istiyorsanız makalelerinizi blog veya web sitenizde yayınlayabilirsiniz.

Makale açısından zengin bir blog veya web sitesi doğru da yapılandırıldığında orta vadede ciddi bir ziyaretçi sayısına ulaşır. Ne kadar ziyaretçiniz varsa eliniz o kadar güçlenir.(ciddi bir çalışmada ortalama 2-3 ay) Ve orta-uzun vadede güçlü ve de devamlı para kazanırsınız. Sitenizi güncel tuttuğunuz müddetçe bu kazanç artarak devam edebilir. Bunu ya sitenizden satış ortaklığı yapıp komisyon alarak, ya sitenize reklam alarak yapabilirsiniz.

Uzun yıllar para kazanırsınız ve sistem kendi kendine işler.

İnternetten para kazanma işinde, yazarak para kazanmak konusu ile ilgili bir de değerlendirme analizi yapalım; ( Swot Analizi )

yazma swot

Gördüğümüz gibi değerlendirildiğinde, yazarak para kazanmak, internetten para kazanma için güçlü bir seçenek. Para kazanmakta tesadüfe bırakılmış değil. Gerekli gayretle garanti haline getirilebilir.

Yazarak para kazanmak işinde özellikle tatil, seyahat, sağlık, moda, iş, eğitim, iç mimari ve benzeri konularda daha sık makale teklifi ile karşılaşırsınız.

İnternetten para kazanma yolları arasında size sunacağımız ikinci yol ise; ‘Affiliate Marketing’ – ‘Satış Ortaklığı’ dır.

Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı)

Bizim, çağımızın ve geleceğin internet mesleği olarak gördüğümüz ve internetten para kazanma yolları arasında karlı, gelişime açık, süreklilik arz eden ve boyutları dünya çapında olan bir iştir Affiliate Marketing-Satış Ortaklığı.

4 fonksiyonel kavramın oluşturduğu bir kazanç metodudur.

affiliate resim

İnternetten para kazanma için gerekli yolların ayrıca en zevklisi olarak gördüğümüz Affiliate Marketing-Satış Ortaklığı kısaca şöyle çalışır;

Satıcı, ürün sahiplerinin ürünlerini kendinde bulundurarak oluşturduğu market veya pazardan ürünleri kendisine sunan aracı şirketten, bir veya dilediği kadar ürüne ortaklık ederek bu ürünlerin müşteriye satılmasını sağlar. Ve % bazında bir kar-komisyon alır. Farklı uygulamaları da vardır. Ürün fiziki ve dijital olabilir. Dijital ürünlerde %70’lere varan komisyon oranları bulunur.

Affiliate Marketing-Satış Ortaklığı eğitim seti için buraya tıklayın>>>>

İnternetten para kazanma yolları arasında efsaneleşmiş olan bu sistemi ‘Satıcı’ boyutundan daha detaylı olarak diğer yazımızda inceleyeceğiz.

Bol kazançlı başarılar diliyoruz.

 

2 yorum

  1. Ayna dedi ki:

    Çok güzel bir şekilde anlatmışsınız teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir