Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale yazarak para kazanmak internet ortamında nasıl gerçekleşir? Kaç lira kazandırır? Ödemeler nasıl alınır?  Ek iş olarak yapılabilir mi? Sürekli bir iş midir?

Gelişen ve çeşitlenen internet ortamının sunduğu fırsatlar sayesinde makale yazarak para kazanmak aranılan işler arasına girmiştir.

Artan rekabet, iş yoğunluğu, makale konularında ki çeşitlilik, özgün ve kalite içerikli makale talebini artırmış ve değişik konulardaki web siteleri, dergi, gazete, blog ve benzerleri makale yazarları aramaya başlamışlardır.

Makale yazarak para kazanmak öğrenciler, ev hanımları, emekliler veya çalışanların günde birkaç saatlerini ayırarak yapabilecekleri bir faaliyettir.

Siz istediğiniz ve gayret ettiğiniz sürece sürekli bir iştir.

res1

Makale Yazarak Para Kazanmak

Pe ki makale yazarak para kazanabilmek için nerelere başvurmalıyım? Aşağıda sizlere birkaç tane, makale yazarının çalışabileceği kuruluş isimleri verdim.

https://www.uzmankirala.com/, http://www.projekurdu.com/, http://webeditoryal.com/, http://www.makaleyazkazan.com/

Bu tür birçok kuruluşa ‘’makale yazarak para kazanmak’’, ‘’yazarak para kazanmak’’, ‘’makale alım-satım’’, ‘’Freelance iş siteleri’’  ve aklınıza makale işi ile ilgili gelen başlıklar yazarak ulaşıp inceleyebilirsiniz.

Bu kuruluşlara kolay bir şekilde üye olunur. Bir kısmı sizden değişik konularda belirli zaman aralıklarında belirli sayıda makale talep eder. Bir kısmı ise sizi makale talep edenlerle buluşturup teklif usulü çalıştırır.

Ödemeler belirli bir kazanç limitime gelince ve belirli zaman aralıklarında yapılır.

Paypal veya banka hesabınıza ödeme yapılır.

Makale yazarak para kazanma işinde genelde 100 kelime makale için 0,70 lira ödemelerden 2 liraya kadar çıkan bir ödeme sistemi vardır. Bu sizin kaleminizin gücü ile orantılıdır. Daha yüksek olabilir. Ayda kaç kelimelik ve kaç adet makale yazıp paraya çevireceğiniz kazanacağınız aylık kazancı belirler. Bu ise kazanç hedefleriniz ve çalışma temponuz ile ilgilidir.

Makale yazarak para kazanmak için olmazsa olmazlarımız vardır. Öncelikle yazmayı sevmek gerekir. Araştırmayı sevmek gerekir. İlgili makale konusunu gerekli boyutta araştırıp yazmak, okunabilir akıcılıkta sunmak, özgün olmasına dikkat etmek önemli unsurlardır.

Yukarıda yazdığımız özelliklere sahipseniz muhakkak ki bu kuruluşlarla çalışıp para kazanabilirsiniz. Fakat işin kalıcı olması ve sizin daha etkili, yüksek sonuçlara ulaşıp aranılan bir ‘makale yazarak para kazanan’ yazar olabilmeniz için çalışmanızın profesyonel yönde de gelişmesine ihtiyaç vardır.

Neticede makale yazarak para kazanacağınız kurumlar özellikle web te makalelerinizin arama motorları tarafından daha kolay taranıp üst sıralara, hatta ilk sayfalara yükselmesini gelecek ziyaretçi sayısının çokluğu yönünden değerli bulacaklar ve bu sizin daha çok aranılan bir makale yazarı olmanızı ve de dolayısı ile parasal ederinizi yükseltecektir.

Makale yazarak para kazanmak ve bu işten hatırı sayılır kazançlara ulaşmak için makalenin düzgün ve kaliteli olmasının yanında en az onun kadar ‘’SEO araçlarına’’ ( Search Engine Optimization-Arama motoru optimizasyonu ) ve benzeri tekniklere de ihtiyaç vardır. Arama motorlarının değişik algoritmalı tarama tekniklerini anlayabilmeli ve ona göre tarz geliştirmeli, sonuç olarak arama motorlarının arama sonuçlarını listelemesinde ön sıralarda olmalısınız.

res2

SEO – Arama Motoru Optimizasyonu

Özellikle profesyonel makale satımında bu eğitimler ve gelişimler çok önemlidir. Çünkü makaleleriniz arama sıralamalarında ilk sayfada olabilmelidir.

Makale yazarak para kazanabilmek için gerekli eğitimler (SEO dahil) ve yanında ücretsiz ‘yazarak para kazanmak’ kitabı için buraya tıklayınız>>>>>

Makale yazarak para kazanmak yolunda başarılar diliyoruz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir