Para Kazanma

Para kazanma konusunda bahsedeceğimiz kavram ‘Affiliate Marketing’- ‘Satış Ortaklığı’ dır. İnternetten para kazanmak istiyorum diyenler için kazançlı, gelişime açık, sürekli ve en az maliyetli yol diyebiliriz.

‘Satış Ortaklığı’, dünyada internetten para kazanma konusunda çok yaygındır. Ülkemizde de gittikçe artan bir hızla gelişmektedir. Artan internet kullanımı ve internet alışverişi ülkemizde de dünyada ki örneklerine benzer satış ortaklığı sistemleri kurulmasını, satış ortaklığının birçok şirket tarafından gittikçe daha fazla kabul görmesini sağlamaktadır. Bu konuya yerel şirketlerin katılımı Türkçe satıştan para kazanma seçeneğini getirmiştir. Ayrıca sektörün gelişimi ile gittikçe büyüyen yeni bir iş alanı ve sürekli artan bir katma değer oluşmuştur.

Satış Ortaklığı-Affiliate Marketing çağımızın ve geleceğin para kazanma mesleği olarak kabul edilmekte olup efsanevi bir sektördür.

Satış Ortaklığı-Affiliate Marketing ile para kazanmak için buraya tıklayın>>>>

Satış Ortaklığı ile para kazanma sistemini bu makalemizde, blogu veya web sitesi olup satış ortaklığı yapan bir ‘Satıcı’ tarafından işleyeceğiz.

2 önemli ‘Affiliate Marketing’ , ‘Satış Ortaklığı’ sistemi vardır;

  • CPS (Cost Per Sale) – Satış Başına Ödeme Yöntemi

para kazanma -satış ort.

Para kazanma için satış ortaklığının en çok tercih edilen yöntemidir. Ürün sahipleri ürünlerini, aracı şirket vasıtasıyla satıcılara sunarlar. Satıcılar, aracı şirketlere üye olarak, aracı şirket ürün havuzundan, ( market, pazar yeri gibi de isimlendirilir) konularına göre dijital veya fiziki ürün veya ürünleri seçerler. Ve her ürün için bir satış linki alırlar. Web sitesi veya bloglarında ürünün konusu ile ilgili makaleler yazarak müşterilerine ulaşırlar. İlgilenen müşteri makaledeki satış linkini tıklayarak ürün sayfasına ulaşır ve ürünü alır. Satış gerçekleştikten sonra komisyon satıcının hesabına geçer.

Para kazanma bu şekilde gerçekleşir. Dijital ürünlerin komisyonu %50 civarlarındadır. 100 liralık bir e-kitaptan vergisi kesildikten sonra yaklaşık 45 lira para kazanırsınız. Günde 1 satıştan ayda 1.350 lira kazanabilirsiniz. Burada sitedeki konu içerikleri yani makale yazmak çok önemlidir. Arama motorlarında özgün ve kaliteli içerikler daha fazla yükselerek daha çok ziyaretçi alır. Para kazanma için gerçekçi ve zevkli bir sistemdir.

Konu ile ilgili bir video izleyelim.

  • CPA (Cost Per Action)  veya PPA ( Pay Per Action) – Hareket Başı Ödeme – Kazanç veya İşlem Başı Kazanç Yöntemi

Para kazanma için 2.ci heyecan verici yöntem de budur.

para kazanma cpa

Birinci seçenek kadar bilinmese de gittikçe gelişen bir sistemdir.

Sistem şöyle işler; CPA Network’lerinden, satıcı firma-ürün seçer.( Burada sadece ürün yoktur. Firmalar ve ürünleri vardır. Markofoni, Trendyol, Bücürük, ING Bank vs. gibi) Bir link alır ve web sitesi veya blogunda firma-ürün reklamını yapar. Ürün fiziki, hizmet, dijital ve benzeri şekillerde olabilir.

2 şekilde para kazanma mümkündür.

  • Reklama tıklayarak firma-ürüne ulaşan müşteri burada e-mail, kayıt formu, posta kodu ve benzerlerini doldurursa siz satış olmasa da yapılan bu işlemler başına genelde 0,50 lira ile 8 liraya kadar para kazanırsınız. Firmalar müşterilere çekilişle hediye vererek ( cep telefonu gibi) ve deneme ürünleri göndererek bu kayıt işlemini cazip kılarlar.
  • 2.ci seçenekte ise kayıt işlemlerinden para kazanma dışında gönderdiğiniz müşteri herhangi bir ürünü satın alırsa ayrıca para kazanırsınız. Her firma bunu uygulamaz. Tekini veya iki seçeneği de uygulayan firmalar vardır. Bu ilk satışta para ödemek, satış başına % komisyon veya sabit para vermek gibi şekillerde olmaktadır. Başarıldığında ciddi paralar kazanılır. Para kazanma için cazip bir sistemdir.

Fakat sadece blog veya site sahibi olmanız yetmez. İyi bir blog veya site sahibi olmanız gerekir! Satış başına ödeme sisteminde olduğu gibi her isteyene ürün tanıtım şansı verilmez. CPA Networkleri trafiği olan iyi site veya blog sahiplerine üyelik verirler. Siz başvuru yaparsınız, onaylanırsa sisteme katılırsınız.

Bu sistemle para kazanmak için, önce satış başına ödeme sisteminde gelişip, iyi bir site-blog oluşturduktan sonra buraya yönelmelidir.

Satış ortaklığı, öğrenciler, ev hanımları, emekliler, ek işe ihtiyacı olanlar tarafından veya tam zamanlı bir iş olarak, günde 1-2 saat zaman ayırarak yapılabilir.

Affiliate Marketing ile internetten para kazanma sisteminin değerlendirme analizini yapalım. ( Swot Analiz)

SATIŞ ORTAKLIĞI SWOT

Satış ortaklığından para kazanmak için buraya tıklayın>>>>

‘Satış Ortaklığı’ veya global ismi ile ‘Affiliate Marketing’ ile para kazanma, gerçekçi, süreklilik arz eden, ekonomik olan, sürekli katma değer artıran ve aynı zamanda ülkemizde de çok hızlı büyüyen bir iş olmasından dolayı, geleceğinde internette en popüler işlerinden olacaktır.

Başarılar diliyoruz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir